Jak vlastně zimní obutí svému autu vybrat? Samozřejmostí je brát při nákupu v úvahu rozměry pneumatik, které udává výrobce auta. Zimní pneumatiky nesou označení M+S (z anglického „mud and snow“, tedy „bláto a sníh“), které je doplněné symbolem vločky.

Rozhodujícími kritérii by při nákupu mělo být, jak často v zimě a nepříznivém počasí vyjíždíte, zda podnikáte dlouhé trasy, nebo jen krátké vyjížďky (tedy kolik kilometrů během zimy najezdíte), po jakých komunikacích se pohybujete (je rozdíl mezi udržovanou dálnicí a horskou silničkou, jež se v zimě neudržuje), případně jaký styl jízdy vyznáváte.

Pro mnoho řidičů je při nákupu také rozhodující částka, již chtějí do nového obutí pro své auto investovat. Tak jako u řady dalších věcí, také pro pneumatiky platí, že se nevyplatí příliš šetřit, protože kvalita jde často ruku v ruce s vyšší cenou. Pamatujte však, že se jedná o dlouhodobější investici. A hlavně jde o bezpečnost vaši i vašich spolucestujících. Často se vyplatí spoléhat na osvědčené značky, jako jsou například Tomket, Continental, Barum, Dunlop, Michelin, Goodyear, Matador a další.

Někteří majitelé aut volí pneumatiky celoroční. Jejich výhodou je bezesporu fakt, že u nich odpadá dvakrát ročně přezouvání, nicméně odborníci je doporučují spíše svátečním řidičům, kteří necestují do nepřístupných oblastí. V podstatě jsou kompromisem mezi letními a zimními pneumatikami, a tak je jasné, že na ledu či sněhu jsou v porovnání se zimními plášti méně účinné. Pokud tedy cestujete po českých (a nejen těch) silnicích i v zimě, vyplatí se investovat do kvalitního zimního obutí. I správně zvolené zimní pneumatiky vám totiž mohou v nepříznivém počasí zachránit zdraví či život.

PNEU U DRAKA je pneuservis v Břeclavi s rodinnou tradicí. Můžete se těšit na příjemné prostředí a příznivé ceny. Pomůžeme vám s přezutím vozu a také s výběrem pneu nebo opravou duší a pneumatik. Zatímco my budeme pracovat, vy si můžete dopřát šálek dobré kávy.

ADRESA A KONTAKTY

  • U Jánského dvora 190/42, 690 03 Břeclav
  • +420 774 371 615
  • +420 724 020 242
  • pneugajdos@gmail.com
  • Sledujte nás

Copyright © 2020 – www.pneudrak.cz. Všechna práva vyhrazena.